Historia świata

Lepsze i gorsze chwile w historii

Członek straż miejskiej i ochrona

Pomoc dla policji to między innymi powstanie straży miejskiej, która pomaga policji w utrzymaniu spokoju i porządku w określonych miejscach. Bardzo często policja nie potrafi ogarnąć wielkich okręgów, które oczywiście gromadzą na swojej powierzchni bardzo różnych ludzi i między innymi przestępców. Policja nie ma możliwości być na raz we wszystkich miejscach, a najczęściej patroli jest i tak zbyt mało aby ogarnąć wszystko na raz, a więc powstały do pomocy patrole straży miejskiej, które najczęściej nie posiadają tak wielkich uprawnień jak policja, ale mogą doskonale zatrzymywać ludzi i przekazywać ich policji, która następnie będzie ich umieszczała a areszcie w oczekiwaniu na rozprawę sądową, która może ich skazać na więzienie, na karę grzywny czy może nawet zasądzić o ich niewinności i może danego człowiek wypuścić na wolność. Straż miejska to organizacja państwowa, która zatrudnia pracowników. Dzięki straży miejskiej opanowano w dość dużym stopniu rozszerzanie się drobnej przestępczości. Ochrona mienia i osób prywatnych to najczęściej hasło towarzyszące wszelkim firmom ochroniarskim. Jak sama nazwa wskazuje są to firmy, które mają zapewniać ochronę osobom, które oczywiście wynajmują dane firmy. Najczęściej spotyka się firmy ochroniarskie, które ochraniają jakieś sławne osoby, albo nawet posiadłości, które mają na swoim terenie jakieś cenne towary, albo nawet cenne osobistości. Bardzo często spotyka się patrole różnych firm ochroniarskich, które krążą między obiektami ochranianymi. Firmy ochroniarskie to oczywiście firmy prywatne, czyli żeby wynająć daną firmę do ochrony na samych wystarczy oczywiście zapłacić odpowiednią cenę i będą nas chronili. Najczęściej ludzie jednak wybierają firmy, aby ochraniały ich dobytek, czyli w tym przypadku domy lub posiadłości. Dzisiejsze czasy są ciężkie i bardzo często słyszy się, że jacyś ludzie dopuszczają się przestępstw, a inni którzy posiadają spory majątek boją się takich rozbojów, a więc wynajmują firmy ochroniarskie aby te zapewniały im bezpieczeństwo.

Czołgista i spadochroniarz

Żołnierz poruszający się czołgami to nikt inny jak czołgista. Są oczywiście dwie strony poruszania się czołgami, oczywiście chodzi mi tutaj o zalety i wady, a nie o kierunki poruszania się. Ludzie muszą wiedzieć, że czołgi to doskonałą broń militarna w połączeniu z pojazdem, który może poruszać się po niemalże każdym terenie. Rekrucie, którzy są przydzielani do czołgów najczęściej nie są wielkiej postury, ponieważ czołgi to jedna dość małe wewnątrz pojazdy, które pomimo swojej potężnej budowy w środku może pomieścić, co najwyżej kilku żołnierzy. Czołgiści są również podzieleni na odpowiednie profesje, ponieważ wszyscy nie mogą robić tego samego, dlatego właśnie jeden z czołgistów jest dowódcą, inny jest kierowcą całego czołgu i najczęściej zna się również na naprawach mechanicznych czołgu. Kolejna osoba to między innymi strzelec, który obsługuje karabin maszynowy i działo, które jest częścią składową czołgu. Oczywiście jeszcze w czołgu musi się znajdować osoba obsługująca stacje nadawczo odbiorczą, czyli radiotelegrafista. Spadający żołnierz, to określenie, które pasuje do spadochroniarzy. Oczywiście jest to określenie stosunkowo humorystyczne i nie należy go brać na poważnie. Spadochroniarze należą do jednostek powietrznych, czyli jak to się mówi skaczą z samolotów na ziemię, oczywiście nie bez żadnego sprzętu jak sama nazwa wskazuje spadochroniarz wyskakując z samolotu jest wyposażony w spadochron, który ochrania skoczka przed nadmierną prędkością opadania, co w konsekwencji na pewno wywołałoby śmierć skoczka w kontakcie z ziemią. Spadochroniarz to bardzo niebezpieczna profesja żołnierzy, ponieważ nawet najmniejszy błąd skoczka i może zakończyć się śmiercią, a co gorsza, jeżeli sprzęt okaże się wadliwy, albo uszkodzony to niemalże pewne jest, że dany skoczek zakończy swój żywot. Jedynym pocieszeniem jest to, że śmierć spowodowana upadkiem z tak wielkiej wysokości będzie szybka i dany skoczek nie będzie się męczył. Spadochroniarze są coraz rzadziej wykorzystywanymi jednostkami bojowymi podczas konfliktów.

Armia

Każda armia ma różnych żołnierzy, a ja postaram się przybliżyć wam moi drodzy czytelnicy po trochu kilka wybranych rodzajów jednostek wojskowych. Oczywiście nie będą to wyczerpujące dane, aczkolwiek postaram się zarysować wma ogólny wygląd każdego z przedstawianych rodzajów żołnierzy. Najbardziej znanymi rodzajami jednostek są oczywiście strzelcy, następnie chciałbym wam jeszcze zaprezentować czołgistów, spadochroniarzy, saperów, snajperów, pilotów. Są to znani wszystkim rodzaje funkcji żołnierskich, co oczywiście nie będzie większego problemu z rozpoznaniem ich. Oczywiście wojsko to bardzo szerokie pojęcie, ponieważ jest bardzo dużo profesji, do jakich zostają przydzieleni młodzi rekruci, po czym muszą opanować daną profesję w stopniu wystarczającym. Oczywiście wszyscy ludzie muszą nauczyć się, że służba wojskowa to obowiązek, od którego nie wolno uciekać. Jednak w naszym kraju jak na razie ochotników jest bardzo mało, ponieważ każdy uważa, że wojsko o jednak dość duża strata czasu. Żołnierz obsługujący pistolet to najczęściej strzelec, jednak nie koniecznie zawsze, ponieważ wszyscy żołnierze noszą przy sobie zazwyczaj broń, więc z tego powodu nie możemy ich określać strzelcami. Bardzo często i dokładnie taką różnicę było w wojnach w wieku siedemnastym i osiemnastym, kiedy to dopiero zaczynano, produkowac broń i oczywiście nie była ona tak doskonała jak w dzisiejszych czasach. Strzelcy posiadali broń i maszerowali na początkach całej armii przeciwko drugiej w momencie natarcie zaczynano ostrzał wrogich jednostek, aby zadać im jak najwięcej ran, a następnie wkraczały do akcji jednostki konne, które początkowo używały rewolwerów lub tym podobnej broni, a następnie walczono przy użyciu mieczy czy nawet bagnetów. Ludzie w dawnych czasach prowadzili wojny kontaktowe, a w dzisiejszych czasach są raczej one prowadzone w postaci na daleki dystans, aby stracić jak najmniej własnych jednostek, ponieważ siła każdej armii tkwi w jej jednostkach, która muszą dzielnie i skutecznie walczyć.

Jednostki alarmowe

Na świecie i w każdym państwie służby dzielą się na różne jednostki i jest to podział, który możemy spotkać w każdym państwie, jedynie, co możemy jeszcze rozróżnić to, jaką pełnią role odpowiednie jednostki w danych państwach, ponieważ czasami w jednym państwie dana rodzaj służby ma większą władzę nad innymi, a czasami mniejszą od innych. W głównej mierze zależy od systemów rządów danego państwa i tego jak on widzi rolę danej jednostki w strukturach państwowych. W moim artykule zajmiemy się jednostkami takimi jak policjanci, strażacy, żołnierze naziemni, marynarzami wojennymi, członkami straży miejskiej i tym podobnych. Ludzie wykonujący takie funkcje są specjalnie szkoleni oraz dostają odpowiednie wynagrodzenia za wykonywanie danych funkcji. Każda jednostka odpowiada za daną funkcję i musi ją spełniać w sposób zadowalający. Oczywiście za każdy stopień niebezpieczeństwa są odpowiednie korzyści. Na przykład za wykonywanie zawodów groźnych takich jak policja, możemy odejść na wcześniejszą emeryturę.

Poprzednie